Uluova Hakkında

Günümüzde Çanakkale ve Ezine sütçülükten kaynaklı tarihî “peynirci” kimliğini kaybetmekte iken ULUOVA Süt çiftliği ile bu kimliğe yeniden kavuştu…

Muhteşem doğası, fauna, flora ve endemik bitki zenginliğinin yanı sıra bol oksijeni ve su kaynakları sayesinde yeryüzündeki cennetlerden biri kabul edilen Kaz Dağları’nın eteklerinde, peynirin başkenti sayılan Ezine’de, 750 dönüm arazi üzerine kurduğumuz Uluova, Avrupa’nın ve Asya’nın en yüksek genetiğe sahip çiftliği olması en büyük gurur kaynağımız.

46.000 m² kapalı üretim ve yaşam alanı üzerinde yer alan tesisimiz, aynı zamanda dünyanın en modern buzağı bakım ve besleme merkezine sahibiz.

“Mutlu İneklerden Gelen Sağlıklı Ezine Lezzeti” sloganıyla kaliteli tarım ve kaliteli hayvancılık yapıyor, doğanın ve toprağın değerini bilerek çalışıyoruz. Teknoloji ve yenilikleri yakından takip ediyor, AR-GE çalışmalarımız ve konusunda uzman personel kadromuzla, dünyanın sayılı çiftliklerinden biriyiz.

Yüksek Genetik Sahibi
Hostien Irkı

Süt sığırcılığında iyi çevre koşulları ve kaliteli yem kadar hayvanın genetik yapısının öneminin bilinciyle, süt verimi bakımından en yüksek genetik kabiliyete sahip Holstein ırkı ortalama 1500’i sağmal anaç, toplamda 3.000 baş hayvanımızla günde 40 ton süt üretim kapasitesine sahibiz.

Kendi Yemini Üreten Çiftlik

Ayrıca Uluova’nın yem ihtiyaçları için 3.500 dönüm tarım alanında özel niteliklerde ve yüksek kalitede yem üretimi yapıyoruz. Süt sığırcılığında iyi çevre koşulları ve kaliteli yem kadar hayvanın genetik yapısının öneminin bilinciyle, süt verimi bakımından en yüksek genetik kabiliyete sahip Holstein ırkı ortalama 1500’i sağmal anaç, toplamda 3.000 baş hayvanımızla günde 40 ton süt üretim kapasitesine sahibiz.

Vizyonumuz

İnsanların kaliteli, doğal süt ve süt ürünlerini çiftlikten evlerine ulaştırarak Uluova’yı sadece bir süt markası değil, güven ve doğallığın sembolü yapmak için çalışmak.

Misyonumuz

Sahip olduğumuz değerler ve ilkeler doğrultusunda üretim yaparak, sunduğumuz kaliteli gıdalarla insanların sağlıklı ürünlere kavuşmasını sağlamak,  bununla birlikte örnek çiftlik olarak Uluova’nın felsefesini ülkemize ve tüm dünyaya duyurmak.

Çözüm Ortaklarımız